Porady o tematyce suplementów

Jak nie przedobrzyć z suplementacją?

Każdy sportowiec, a zwłaszcza kulturysta, wie, że potrzebne są mu specjalne odżywki, w tym białkowe. Każdy człowiek wie, że suplementy witaminowe chronią przed chorobami i innymi dolegliwościami organizmu. A czy jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że przedawkowanie witamin i innych składników odżywczych – lub też w inny sposób ich nieprawidłowe przyjmowanie – może być jeszcze bardziej szkodliwy niż ich niedobór? Warto o tym pamiętać.
Sięgajmy po suplementy witaminowe nie dlatego, że właśnie są reklamowane, ale po konsultacji z lekarzem lub wtedy, gdy faktycznie czujemy, że możemy ich potrzebować – np. gdy pijemy kilka filiżanek kawy dziennie, niemal pewne jest, że przydałby się dodatkowy magnez.
W przypadku sportowców należy uważać na to, by zażywać odżywki i inne preparaty zgodnie z zaleceniami podanymi na etykietach. Warto też czytać skład, by nie okazało się, że przyswajając kilka preparatów dziennie, zażywamy zbyt wielkie ilości niektórych składników. Najlepiej skonsultować się ze sprzedawcą w dobrym sklepie z odżywkami.

Carbo suplement diety

8 października 2019