Porady o tematyce suplementów

NATURALNE SUPLEMENTY – DLACZEGO WARTO?

Co sprawia, że naturalne suplementy diety są tak bardzo wartościowe dla naszego organizmu? To dodatki do codziennej diety, najczęściej mające formę tabletek, kapsułek lub płynu. W ich składzie znajdują się cenne substancje, sprawiające że nasze ciało rozwija się prawidłowo. W suplementach znajdziemy witaminy, antyoksydanty, minerały, ekstrakty z ziół oraz mikroelementy. Wszystko to, co dobrze wpływa na nasze zdrowie.
Wspomaganie Suplementy mogą nie tylko warunkować nam dobre funkcjonowanie, ale także wspomagać leczenie. Bardzo często korzysta się z nich na przykład przy radio czy chemio terapii, które to mocno wyniszczają organizm.
Źródła witamin Kiedy witaminy są w postaci naturalnej, wówczas są najłatwiej przyswajalne przez nasz organizm. Niestety, nie zawsze możemy zjeść wartościowe warzywa czy owoce – bardzo często gleba, na której one rosną, jest zbyt zanieczyszczona. Nawet jedząc dużo cytrusów możemy zatem mieć za mało witaminy C!
Nie tylko gleba jest wyjałowiona – także dostarczające minerałów mięso zwierząt nie jest zdrowe, bardzo często zawiera hormony oraz antybiotyki, zmieniające jego właściwości.

Suplementem w menopauzę

21 kwietnia 2019