Porady o tematyce suplementów

Bezpieczne stosowanie suplementów dla sportowców

Na rynku dostępne są różnego rodzaju suplementy dla sportowców, które uzupełniają minerały i witaminy w organizmie, poprawiają jego wydajność i wytrzymałość czy powodują przyrost masy mięśniowej.
Na stronach internetowych i w specjalistycznych sklepach oferujących suplementy dla sportowców znajdziemy szeroki wybór tego typu produktów. Jednak przed rozpoczęciem ich stosowania należy wziąć pod uwagę fakt, że suplementy nie działają na organizm tak jak lekarstwa i z tego powodu przy ich zażywaniu powinno się zachować rozwagę i umiar.
Warto pamiętajmy o tym, że suplementy są substancjami chemicznymi, które oprócz zamierzonego działania, mogą wywoływać także skutki uboczne. Ponadto jeśli w trakcie suplementacji zażywamy również lekarstwa, produkty te, mieszając się ze sobą, mogą wywoływać niepożądane efekty tj. osłabienie działania leku czy reakcje alergiczne. Przez wzgląd na te czynniki przed rozpoczęciem stosowania wybranego suplementu należy dokładnie zapoznać się z informacjami zawartymi na opakowaniach i ulotkach produktów.