Porady o tematyce suplementów

Tauryna – suplement, który warto mieć na uwadze

Wśród suplementów diety, które warto włączyć do swojego planu dbania o ładną sylwetkę znajduje się tauryna.
Bierze ona udział w transporcie substancji szkodliwych, detoksykując komórki i wpływając tym samym na ich szybszą regenerację.
Jak pokazują liczne badania naukowe, suplementy diety zawierające taurynę, wpływają na obniżenie poziomu serotoniny. Hormon ten jest odpowiedzialny między innymi za odczycie zmęczenia i senności. Jego spadek skutkuje więc, przypływem energii oraz długotrwałym wzrostem odporności na zmęczenie spowodowane treningiem. Z tego też powodu, suplementy zawierające taurynę, są tak chętnie kupowane przez bywalców siłowni, ale także biegaczy długodystansowych. Szczególnie maratończycy, potrzebują dodatkowych doładowań energii na trasie, aby móc ukończyć konkurencję. Napoje z tauryną dają zastrzyk tak potrzebnych sił.
W ostatnich latach większość napojów energetyzujących, jak i suplementów diety przeszła z tauryny naturalnej, na syntetyczną. Dzieje się tak ze względu na fakt, iż jest ona tańsza do pozyskania, a jej właściwości i wpływ na organizm są identyczne jak naturalnej.