Porady o tematyce suplementów

Negatywna strona suplementów i odżywek

Może się wydawać, że odżywki witaminowe oraz różnego rodzaju suplementy diety to produkty, które należy przyjmować w jak największych ilościach. W końcu witamin nigdy dość! I tu pojawia się pierwszy mit. Bo okazuje się, że nadmiar witamin – zwłaszcza taki, który utrzymuje się przez dłuższy czas – może okazać się naprawdę zgubny dla organizmu.
Warto spożywać suplementy diety oraz odżywki, jeśli faktycznie nasze organizmy wykazują z różnych powodów zapotrzebowanie na konkretne składniki. Bo jeśli tak nie jest, możemy doprowadzić na przykład do sytuacji, w której dojdzie do uszkodzenia nerek, układu pokarmowego bądź układu nerwowego.
Problem może pojawiać się także, gdy cierpimy na choroby przewlekłe. Tu chodzi przede wszystkim o możliwe interakcje między przyjmowanymi lekarstwami a suplementami. W takich sytuacjach koniecznie skonsultujmy się z lekarzem lub farmaceutą.
Aby odżywki i suplementy faktycznie okazały się korzystne, należy przyjmować je z głową, zawsze zapoznając się wcześniej z informacjami podanymi przez producenta.