Porady o tematyce suplementów

Czy warto przyjmować suplementy?

Niejedna osoba zadaje sobie pytanie, czy powinna stosować dodatkową suplementację. Czy codzienna dieta nie wystarczy, by zapewnić organizmowi dostawę wszystkich potrzebnych składników?
Najlepszą odpowiedź na to pytanie, znajdzie się, obserwując swoje własne ciało i śledząc pojawiające się dolegliwości. Jeśli zauważa się u siebie jakieś niepokojące symptomy: czy to związane z bólem, czy z pogorszeniem wyglądu czy samopoczucia, warto przyjrzeć się im bliżej i znaleźć ich przyczynę. Być może okaże się, że biorą się one ze zmęczenia, ale równie dobrze mogą być objawem niedoboru witamin bądź minerałów.
W niektórych przypadkach przyjmowanie suplementów diety może okazać się bardzo ważnym wsparciem. W przypadku osób stosujących diety eliminacyjne, w ciąży, w leczeniu rehabilitacyjnym, przy wzmożonych wysiłkach sportowych – codzienne pożywienie może okazać się niewystarczającym źródłem cennych składników. Przyda się więc dodatkowa suplementacja, która ureguluje ich poziom w ludzkim organizmie i zapewni unormowaną pracę układów i narządów.