Porady o tematyce suplementów

Czy warto spożywać suplementy?

Zasadność spożywania suplementów diety niepokoi wiele osób. Zadają sobie one pytanie, czy spożywanie dodatkowych suplementów jest konieczne, czy może wystarczą składniki dostarczane z codziennymi posiłkami.
Rolą suplementów jest uzupełniać luki żywieniowe, jakie powstają w codziennej diecie. Nie zawsze posiłki – choćby były zdrowe i starannie skomponowane – są w stanie zapewnić organizmowi wszystko, czego potrzebuje w danej chwili. Jest to w dużej mierze uzależnione od sytuacji życiowej i zdrowotnej. Przykładem może być ciąża, leczenie rehabilitacyjne czy wzmożone treningi prowadzone przez kulturystów. Organizm wykazuje zwiększone zapotrzebowanie na niektóre składniki, a suplementacja je uzupełnia.
Kiedy organizm czegoś potrzebuje, trzeba uczynić wszystko, by to otrzymał. W tej sytuacji przyjmowanie suplementów diety wydaje się być rozsądne i potrzebne. Trzeba jednak wiedzieć, że suplementów nie można lekceważyć i trzeba przyjmować je zgodnie z zapotrzebowaniem i przestrzegać zalecanych dawek.

Suplementy dla sportowców

16 kwietnia 2019

Jak dobrać suplementy?

16 kwietnia 2019