Porady o tematyce suplementów

Suplementy dla sportowców

Treningi, jakim poddają się kulturyści, nie należą do lekkich. Wprost przeciwnie: obciążają one ciało i organizm dość poważnie, narażając mięśnie na kontuzje i urazy. Ich organizmy potrzebują zwiększonych dawek składników odżywczych, minerałów i witamin. Dlatego tak często sięgają po odżywki i suplementy. Chcą przy ich pomocy wspomagać swoje ciała.
Ważnym elementem diety sportowca, kulturysty i każdej osoby kształtującej sylwetkę jest białko. Dlatego jednym z podstawowych preparatów wspomagających treningi jest preparat białkowy, np. izolat lub hydrolizat.
Kulturyści muszą również dbać o wypracowane mięśnie i zabezpieczać je przed rozpadem. W tym celu przyjmują środki o działaniu anty-katabolicznym, np. glutaminę lub aminokwasy BCAA.
Część sportowców musi skorzystać również z pomocy spalaczy tłuszczu. Pomagają one pozbyć się nagromadzonej tkanki tłuszczowej, która mogłaby zasłaniać wymodelowane mięśnie.
Przy intensywnych treningach przydają się również suplementy, które dodają siły i energii. Tutaj dobrze spisuje się kreatyna.

Dzieci a suplementacja

11 kwietnia 2019